Ели Влахова с бронзов медал от Европейското

Перничанката губи на полуфинала от бъдещата шампионка
Пернишката самбистка Ели Влахова продължи традицията на пернишкото самбо да се връща с бронзови медали от континенталните първенства. След като Александра Накова на няколко пъти спечели третото място на различни континентални форуми сега това направи и Влахова, която взе бронзово отличие от европейското първенство по самбо при 18-годишните девойки, което се проведе в Прага. Пернишкото момиче е спечелило две срещи, за да стигне до полуфинала, където е отстъпила на украинката Кристина Михайленко от Украйна. Украинката след това е станала шампионка, а Влахова се е преборила за бронзовото отличие – съобщи нейната лична треньорка в пернишкия клуб по джудо и самбо „Кракра” Иглика Милентиева. 15-годишната състезателката на Левски Борислава Дамянова спечели златен медал в категория до 40 кг Сестрата на Борислава - Йоанна Дамянова завърши пета в категория 44 кг. Треньор на двете сестри е баща им Емил Дамянов.Другите българки с медали са Магдалена Върбанова от ЦСКА в категория до 48 кг, която спечели сребро , Тамара Панталеева от Видин, взела бронза в категория до 60 кг и Сиана Христова от Локомотив (София) в категория над 75 кг. Това е четвърти стойностен медал за тази година за Ели Влахова, която спечели златотот в категорията си на държавното първенство за девойки до 18 години , а има и два бронзови медала от държавните първенства при 20-годишните девойки и при жените.