Илиян Илиев матира и гостите от Калиакра

„Миньор” с четвърта поредна победа в първенството
Срещата между отборите на “Миньор” и „Калиакра” започна с едноминутно мълчание в памет на починалия актьор и директор на пернишкия театър Георги Русев. Преди това зрителите имаха възможност да изгледат едно доста постно шоу с участието на Тодор Трайчев, който показа,че добрите му години безвъзвратно са отминали. В първите минути на мача с понатежала фигура са появи и поп-изпълнителят Миро, но той си е в антуража на ложата на стадиона и присъствието му вече не впечатлява. В добавка можем да прибавим и кметъла Цонко Цонев, който се изживява и като бос на „Калиакра”.В унисон с певците по трибуните футболистите на двата отбора в първия половин час играеха ….”Ганкиното”. Зрителите на трибуните скучаеха , а скаутът на „Левски” Георги Георгиев беше единственият, който пишеше нещо в тефтерите си. Журналистите не пишеха,защото на игрището не ставаше нищо. Чак в 13-та минута се създаде нещо интересно и то беше провокирано от грешка в защитата на „Калиакра”. Мартин Димов върна една топка към вратаря си Йордан Господинов. Той подходи несериозно и Явор Въндев не беше далеч от открадването на коженото кълбо и вкарването му във вратата на гостите. Първият удар към една от двете врати даде Ванчо Траянов в 24-та минута,но топката мина повече от метър над вратата.В последните пет минути на полувремето все пак се случиха някои нещо, които раздвижиха публиката. В 42-та минута Илиян Илиев изстреля от двайсетина метра една топка, тя премина през куп играчи, но Господинов внимаваше и я хвана на голлинията. В даденото от съдията двеминутно продължение Въндев намери Янкович непокрит на 7-8 метра от вратата, сърбинът замахна,но…не улучи топката и по този начин пропиля най-чистото положение в тази първа част.
През второто полувреме нещата вече изглеждаха по коренно различен начин. Още при първата атака на „Миньор” Янкович подаде на Брахими,той центрира ниско но нямаше кой да засече минаващата успоредно на голлининята топка. Постепенно миньорци затягаха обръча около вратата на гостите, а в 53-та минута при поредния си опит да строши челюстта на Даниел Златков с лакът, голмайсторът на гостите Десислав Русев получи втори жълт картон и беше изгонен.Две минути по-късно капитанът на перничани Костадин Марков стреля от фаул полувисоко в десния ъгъл, но Господинов спаси. Две минути слуд това влезлият като резерва за „Калиакра” Иван Александров изведе сам Милен Бонев, но диагоналният му удар от десетина метра беше много неточен. При ответната атака Илиян Илиев стреля отдалеч в левия ъгъл, но Господинов пак беше на мястото си. Въпреки че гол не падаше, на терена вече имаше много повече футболни умения. Така се стигна до 70-та минута, когато Илиян Илиев овладя една топка пред линията на наказателното поле, прехвърли елегантно защитник на гостите и въпреки че коженото кълбо попадна на неудобния му ляв крак с чудесно волле го заби полувисоко в десния ъгъл на мрежата зад Господинов, точно там, където се озова топката и след попадението му срещу „Монтана”. Стадионът изригна , а голмайсторът можеше да повтори успеха си две минути по-късно, когато беше изведен сам срещу Господинов, но си събу обувката с изстреля топката в небесата. В 76-та минута Милен Бонев изведе Иван Александров сам срещу Чворович. Нападателят на гостите стреля в горния десен ъгъл, но пернишкият вратар беше на мястото си и спаси. До края на срещата опасности пред двете врати нямаше, а перничани регистрираха четвъртата си поредна победа , която ги изкачва на десетото място в класирането и ги прави много по-спокойни преди мача срещу отбора на „Левски”, за който старши-треньорът им Стойчо Стоев заяви,че ще нареди на футболистите си да се забавляват на терена пък там…каквото сабя покаже. А ние бихме добавили …и честта пернишка.