Класическа загуба на Миньор от Локо(Пд) насред Лаута

За едно полувреме „чуковете” отнесоха тройка
Локомотив (Пд) разби Миньор (Пк) с 3:0 и се изкачи на 4-ото място, даващо право на участие в европейските клубни турнири (ако ЦСКА вземе купата) преди мача на Локомотив (Сф) с „червените”. С успеха на „смърфовете”, дошъл след два гола на Базил Де Карвальо и един на Христо Златински през първото полувреме, разликата между железничарските отбори е 1 точка.„Смърфовете” си свършиха работата преди почивката, а после със стабилна защита не позволиха на „чуковете” да ги застрашат по никакъв начин.През първата част домакините тотално надиграха своя съперник. Два гола записа Базил Де Карвальо, който не беше вкарвал от есента, един добави Христо Златински. За две от попаденията асистира Раймонди, а много силен мач направи и Данчо Тодоров. Двамата развинтиха крайните бранители на Миньор, който не успя да създаде голово положение преди почивката. „Чуковете” се опитаха да ударят през втората част, ала въпреки надмощието им, домакинската защита се справи безупречно.
След опасно центриране на Любомир Тодоров в 3-ата минута Локомотив овладя инициативата и не позволи гостите да сторят нищо повече. След няколко неточни удари към Чворович и разминавания с топката дойде 24-ата минута, когато домакините откриха резултата. Данчо Тодоров проби мощно отляво, центрира в наказателното поле, където Де Карвальо надскочи Златков и Стойчев и с глава забоде топката под гредата за 1:0.Четири минути по-късно зрителите по трибуните, които според нашето скромно мнение наброяваха 4000, станаха свидетели на чудесно отиграване на Здравко Лазаров. Ветеранът се извиси при центриране на Раймонди и със странична ножица обстрелва Чворович. Стражът обаче успя да избие.Натискът на „черно-белите” се увенча с втори гол в 30-ата минута. Раймонди отново центрира от фланга в наказателното поле. Там Златински беше оставен непокрит и с глава от упор разстреля Чворович – 2:0.Не трая дълго и в 37-ата минута резултатът придоби класически измерения. Данчо Тодоров комбинира с Раймонди отляво, последният намери Де Карвальо, който с тяло финтира Христозов и от границата на вратарското поле направи безпомощен Чворович.Локомотив продължи силната си игра и през второто полувреме. В 50-ата минута Де Карвальо мина Божиков като пътен знак и стреля в напречната греда.После Миньор започна да владее продължително топката, а темпото беше по-бавно в сравнение с първото полувреме. Локомотив играеше стабилно в задни позиции, въпреки надмощието на гостите след 60-ата минута.До края мачът се доиграваше.
В класирането Локо Пд е 4-и с 42 точки, с 1 пред Локо Сф и с 3 над Черно море. Миньор запази 10-ата си позиция с 28 точки, с 8 над опасната зона.