Кънчева се изложи, Бойчева не игра, националките ни на път да изпаднат

Националният отбор на България за жени до 20 години записа поредна загуба на Европейското първенство, дивизия А. Днешното поражение от Швеция със 72-52 е трето за българките в група G. В нея отборите на Румъния, Германия, Швеция и България играят по две срещи помежду си, а до края остават три кръга. Първите два тима в групата ще запазят мястото си в дивизия А. Единственият шанс националките ни да останат в дивизията е да постигнат три победи, като ще зависят и мачовете на другите тимове. Дори една загуба в следващите три срещи обаче ще бъде фатална и България ще изпадне в дивизия В. В петък отборът се изправя срещу Румъния от 13.30 часа.
Срещата започна с 8 поредни точки за отбора на Швеция в рамките на първите 2 минути. Българските момичета обаче отговориха на предизвикателството и изравниха за 8-8. В следващите няколко минути обаче шведките записаха нови 8 точки за 16-8, като след това преднината им стана двуцифрена. До края на частта българките успяха да се доближат на 6 точки от противника за 21-15. В началото на втората четвърт България реализира 4 поредни точки за изоставане само от 2. Тогава обаче Швеция направи серия от 13 безответни точки за 34-19. До почивката българките вкараха 6, за да се стигне до резултат 34-25 след първото полувреме. Третата част започна равностойно, като в началото й разликата се запази. След размяна на кошове тя беше 10 точки – 38-28 при оставащи 6 минути от десетката. В следващите атаки България успя да намали разликата малко, но Швеция отново „дръпна” напред при 49-35. В края на третата четвърт таблото показваше 50-38 в полза на Швеция. Последната част започна с нова серия за шведките, която увеличи преднината им на 18 точки – 56-38. В средата на десетката авансът им достигна 20 точки. До края на срещата той се запази и финалният резултат е 72-52. За победителките най-резултатни с по 14 точки станаха Даниел Хамилтън и Тилде Алин, която добави и 8 овладени топки. 11 точки, 7 борби и 4 асистенции за победата добави Стефани Юдерщрьом.За България 13 точки вкара Виолина Кочева. Антония Загорова добави 12 точки и 4 борби, а по 6 точки записаха Цветомила Шаренкапова и Мила Виденова.Александра Кънчева игра десет минути като резерва и не вкара кош, другата миньорка , Мария Бойчева е единственият ни състезател, който не записа игрови минути.