Милка Михайлова стана национален шампион по високопланинско бягане

Перничанката се цели в призово класиране на Европейското
Пернишката лекоатлетка Милка Михайлова спечели поредната си титла във високопланинското бягане. Милка завърши трасето от 9005 метра в Сапарева баня за времето 41 минути и 20 секунди. Състезанието се проведе на трасето, на което ще се проведе и европейското първенство по този вид спорт. Първенството на контитента ще се проведе на 4 юли в курорта, известен с топлата си минерална вода. Има голяма вероятност перничанката да е капитан на нациналния отбор. На миналото първенство на Европа, което се проведе в Инсбрук, Милка Михайлова завърши на 15-то място, но сега е амбицирана за много по-добро представяне. И тя, и треньорът и Емил Димитров са благодарни за помощта на Община Перник, която им е помогнала да проведат нормална подготовка за първенството и са надяват на разбиране относно необходимостта от още един лагер преди европейското първенство. След Милка на второ място се нареди Ваня Колева от АСКЛА – Сливен , останала на повече от минута назад във времето, която пробяга разстоянието за 42,36 мин. Трета е неостаряващата ветеранка Румяна Пановска с време 45,12. Общо 14 състезателки стартираха по трасето, от тях 12 го завършиха. При мъжете на първо място се класиране лекоатлетът на “Ледир”(Нова Загора) Христо Стефанов с време 51,32, следван от Росен Лилов (Вирен-Мездра) с време 52,34 и Димчо Миров от “Сапарева баня” с 53,06. Прави впечатление възрастта на призьорите. Милка Михайлова е на 38 години, а третата Румяна Пановска е на 46. Победителят при мъжета Христо Стефанов е 40-годишен, а вторят Росен Лилов е “само” на 36.