Миньор 1919 отстъпи на Малеш/Микрево/ с 1:3 на Димова махала

Перничани остават на 17-то място в класирането
Отборът на "Миньор" 1919 загуби с 1:3 мачът си от отбора на "Малеш/ от 14-ия кръг на първенството на югозападната "В" ФГ. Перничани се опитаха да се противопоставят на далеч по-опитния си противник с активна игра и много борба по терена и в голяма степен успяха. За съжаление първите два гола на гостите дойдоха след елементарни грешки на вратаря на отбора Светлин Славчев само в рамките на пет минути. Най-напред в 35-та минута дълго гледа как топката лети след изпаълнение на прак свободен удар от Дживджийски от гостите без да се намеси и тя спря в десния долен ъгъл на вратата му. Четири минути по-късно пак след негов пропуск Антон Цветков удвои резултата и лиши срещата от каквато и да е интрига.През второто порувреме пернишките футболисти все пак се опитаха да направят нещо повече в мача като стигнаха до дузпа,отсъдена от главния съдия Пламен Божидаров за нарушение на Атанасов срещу налуващия срещу вратаря Виктор Матеев.Кирил Йорданов вкара 11-метровия удар ,но само пет минути по-късно отново Антон Цветков беше изведен в удобна позиция в наказателното поле на домакините,при това без да бъде атакуван активно от защитата на отбора.Така Цветков имаше време спокойно да се прицели и да забие топката в левия ъгъл на вратата,защитавана през втората част от резервния вратар Данаиил Илиев, който се хареса на малобройната публика с няколко сполучливи намеси и добро самочувствие в моментите, в които имаше опасност за неговата врата.