Миньор отстъпи на Черноморец на стадион Лазур в Бургас

Нашите паднаха с 1:3, голмайстор е Д.Илиев
„Миньор” записа шести мач без победа от началото на пролетния дял на първенството. Перничани загубиха с 1:3 от „Черноморец” на стадион „Лазур” в Бургас.В началото на мача двата отбора играха предпазливо. Футболистите на Черноморец и Миньор предпочитаха да си подават по широчината на терена, като момчетата на Антон Велков владееха топката. След спокойните първи 10 минути момчетата на Красимир Балъков решиха да забързат оборотите и поведоха в 12-ата минута. Пламен Крумов центрира отдясно, Фернандес засече топката с глава и я прати в далечния ъгъл на Ивайло Иванов за 1:0. Черноморец продължи да натиска своя съперник и скоро имаше нов шанс за гол. В 16-ата минута Зайц даде далечен пас към Крумов, който свали топката в наказателното поле. Защитник на Миньор подцени ситуацията и остави топката във владение на Тошев, който стреля в аут.В 20-ата минута ново включване на Зайц по дясното крило внесе смут в защитата на Миньор, но центрирането на германецът не бе засечено от Мартин Тошев. В 25-ата минута гостите от Перник създадоха и единственото си голово положение през първото полувреме. След центриране отляво Делибашич игра с глава, топката попадна в Крумов, но ударът му с левия крак излезе в аут. След този епизод отново настъпиха минутите на Черноморец. В 27-ата минута Фернандес центрира отляво, Мартин Тошев изкочи зад защитата на Миньор и стреля с глава, но Иванов се намеси и изби. След това с пропуски пред вратата на Миньор се отчетоха Фернандес и Зайц. Малко преди да изтече даденото от кипърския рефер Анастасиу допълнително време Черноморец удвои своята преднина. Педриня изпълни по брилянтен начин фаул отляво на наказателното поле на Миньор и топката се оплете в мрежата зад Ивайло Иванов, въпреки намесата на стража на „перничани”.През второто полувреме футболистите на Черноморец бяха по-активни. В 51-ата минута Нуно изведе Тошев сам срещу Иванов, но вратарят на Миньор спаси. Миньор отговори с далечен удар на резервата Петров, който излезе в аут. Малко след това Черноморец направи преднината си класическа. Крумов изведе Фернандес зад защитата на Миньор, който преодоля Ивайло Иванов с хубав и плътен изстрел. След този епизод „акулите” се върнаха назад и предоставиха инициативата на гостите. Те се възползваха от този факт и намалиха резултата в 66-ата минута. Марков центрира от фаул към резервата Илиев, който отклони топката с глава във вратата на Борел.След този епизод мачът се успокои. Чак в последните 5 минути на мача двата отбора организираха опасни атаки. В 87-ата минута Витанов стреля опасно извън границите на наказателното поле на Черноморец, но ударът му излезе в аут. Малко след това влезлият като резерва Морис в състава на Черноморец стреля покрай вратата на Иванов. В добавеното време на мача Морис имаше още две възможности да се разпише, но показа несъсредоточеност пред гола