Миньор падна от гърци в контрола

Миньор отстъпи на гръцкия втородибизионен АЕЛК Калони с 1:4 В контрола, иг-рана вчера на стадион "Металург". В двубоя взеха участие някои от футболистите от първия състав, които по-рядко играят, и юноши, които в момента се готвят за първенството на Зона "Струма". Срещата бе изгледана от старши треньора на чуковете Стойчо Стоев и главния селекционер Славчо Павлов.
Срещата започна равностойно, но в 20-ата минута гърците, които са на подготвителен лагер в Правец, излязоха напред в резултата с попадение на тъмнокожия Матео. Преди това Дани Йорданов пропусна да се разпише от добра позиция. В 35-ата минута Божиков центрира отляво, а Аджов от няколко метра стреля над вратата, пропилявайки най-чистото положение за Миньор. При последвалата контраатака отново Матео вкара за 0:2, след като бе оставен непокрит в наказателното поле. Само две минути по-късно Давид Стоянов извърши нарушение в пеналта, а Сабанис превърна в гол отсъдената от рефера Мартин Никифоров дузпа. През втората част двата отбора направиха множество смени и си размениха по още един тол Първо АЕЛК поведе с 4:0 след гол с глава, а крайното 1:4 оформи Денис Емануилов малко преди края на двубоя.
Миньор бе воден от треньора на юношите Емил Серафимов. Двубоят с АЕЛК пък бе първи за полузащитника Илиян Илиев след операцията, която претърпя в през лятната пауза.
Съставът на Миньор: Банков, Давид Стоянов, Петков, Станимиров, Божиков, Йорданов, Илиев, Стефанов, Здравков, Александров, Аджов.