Миньор почна контролите с конфузна загуба в Самоков

Окечуко и Ставрос дебютираха и не впечатлиха с нищо
Отборът на Миньор Перник загуби с 0:1 първата си лятна контрола срещу Сливнишки герой,.Футболистите от Сливница играха по-спокойно и концентрирано през първата част и поведеха още в 8-та минута с гол на Димитър Димитров, който се оказа и победното попадение в срещата.След гола перничани се опитаха да натиснат, но играта остана равностойна без чисти голови положения и двете единайсеторки се оттеглиха на почивка при минимална преднина за Слившнишки герой.Второто полувреме премина изцяло под диктовката на Миньор, но "жълто-черните" така и не успяха да стигнат до изравнителен гол, като създадоха малко на брой голови ситуации и определено ще трябва да измислят как да преодоляват противниковите отбрани в следвашите си мачове.Постната продукция на терена не помрачи доброто настроение по трибуните. Възгласи "Ей, аматьори, чалгаджии!", както и мощни скандирания "Миньор, Миньор!" на малката, но вярна агитка от 30 души на перничани, която огласи стадиона в планинското градче.Мачът се игра на едно от помощните игрища до стадион "Искър" в Самоков. Двата състава излязоха в началото с голяма част от титулярите през миналия сезон, а през втората част изцяло подмениха полевите си играчи като дадоха шанс на повече играчи на проби и юноши.Следващата контрола на Миньор Перник е в събота срещу Спортист (Своге), а мачът ще се играе отново на стадиона в Самоков.
Миньор първо полувреме титуляри: Чворович, Д. Стоянов, Златков, Стойчев, Христозов, Ив. Стоянов, М Висилев (45 ж.к.), Траянов –к, Салас Окечуко, Спасов, ИвановПрез второто полувреме влязоха: Славчев, Божиков, Кацимерски, Том, Петков, Цветков, Аджов, Александров, Г. Марков, Михов, Ставрос Василидис, К. Марков, ТодоровСливнишки герой първо полувреме титуляри: Я. Димитров –к, Спахиев, Салджиев, Д. Димитров (8 гол), Миланов, Кочилов, Нейчев, Миленов, Хаджиев(44 жк), Иванов, Ив. ДимитровВторото полувреме влязоха: Велчев, Р. Георгиев, Павлов, Ст. Георгиев, Кр. Димитров, Банчев, Костов, Петров, Нацев, Григоров