Миньор представи отбора си за сезон 2010-2011 с победа

Бомбичка едва не улучи пресаташето Елена Йоловска
Миньор представи отбора си за новия шампионат и потегли с победа срещу новака в „А” група Академик (София) – 2:1.Това се случи пред 800 зрители на тренировъчния стадион „Металург”. При самото представяне обаче човек от агитката на отбора демонстрира епохална глупост след като хвърли бомбичка по пресаташето на клуба Елева Йоловска, която точно в този момент започваше представянето на футболистите. За късмет бомбата гръмна на метър-два от нея, та и се размина само с уплаха.През първото полувреме футболистите на Миньор доминираха над „студентите”, показаха повече физическа мощ, обиграност и главно опит срещу амбициозните си съперници.
Първият удар бе в 15-ата минута – Петров среля над напречната греда. В 19-ата пернишкият вратар за първи път улови топката след изстрел на Будинов. В 27-ата Виданов центрира, Янкович нанесе много силен удар с глава, но вратарят на Академик Чавдаров спаси. В ответната атака Сечков стреля над вратата на Миньор. В тези минути играта много се оживи.Стигн а се до 35-ата минута, когато последва остро центриране ниско по тревата на Петров от ляво, Иванович спринтира и на скорост от движение забоде топката за 1:0. През втората част и двамата треньори пуснаха почти всички футболисти, записани в групата за мача. В атаката на перничани на местата на Петров и Хазуров, се появиха новото попълнение Рангелов и Делибашич. Противно на очакванията на публиката за още попадения във вратата на Академик, „студентите” изравниха играта. След опасни удари към вратата на Чворович, в 54-ата минута се стигна до дузпа в полза на Академик за нарушение на Божиков в пеналта. Редовски изпълни точно 11-метровия удар, но тя бе пребита за навлизане на футболисти. При повторното изпълнение Чворович спаси.15 минути преди края след центриране от ъглов удар Будинов с глава изравни за 1:1. Този гол активира „жълто-черните”, които тръгнаха към вратата на резервния страж Михайлов. Последва канонада от удари, дело на Витанов, Стоев и Рангелов.В 83-ата минута Михайлов се предаде след страхотен удар на Стоев от 25 метра.След срещата Антон Велков изрази задоволство от представянето на своя отбор, но отчете, че халфовете на Миньор не са създали достатъчно голови положения. Младият специалист изрази оптимизъм за първия мач от „А” група с Литекс и е на ясно със състава за мача.Наставникът на Академик Самир Селимински каза, че е много доволен от мача. Той се надява с Владо Манчев отборът да има друг облик. Самият Манчев не игра заради контузия. Селимински е оптимист за бъдещето на Академик в българския елит и се надява в движение да бъде подобрена селекцията и отборът да се задържи в „А” група.Този мач ще влезе в историята с влизането в игра на американски футболист. Това е Алекзандът Уърт от Луизиана, който трябва да подпише договор с Академик