Миньор приключи със загуба с 1:2 участието си за Купата

Горан Янкович вкара гола на честта минута преди края
Пернишкият "Миньор" отпадна от "Локомотив"(Пловдив) във втория кръг от турнира за Купата на България "Форд Мото Пфое" след като загуби с 1:2. Головете за домакините отбелязаха Златински и Здравко Лазаров, за "Миньор" точен беше Горан Янкович минута преди края. Двубоят започна с по-добра игра на домакините, а в 10-ата минута Янкович отправи първия удар в мача, който обаче не намери целта. В ответната атака Лазаров изпълни страхотно фаул, но за негово съжаление кълбото прелетя над напречната греда. Натискът на „железничарите” продължи, но Раймонди на няколко пъти се оказа прекалено бавен за отбраната на гостите. В 30-ата минута Рангелов отправи слаби изстрел в ръцете на Лучини, а минутка по-късно Траянов шутира към долния ляв ъгъл на вратата на пловдивчани, но стражът на домакините се разтегна добре и спаси. В даденото от рефера продължение Лазаров центрира добре в наказателното поле на Миньор, но ударът на Юнес Бенжелюн с глава бе неточен. До края на полувремето гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство. Втората част стартира по страхотен начин за „железничарите”, след като в 48-ата минута Лазаров изведе Златински зад отбраната на перничани, а халфът с хладнокръвен изстрел преодоля Иво Иванов за 1:0. След гола Локомотив продължи да натиска и в 52-ата минтуа Карвальо центрира добре в наказателното поле, ала изстрелът на Саканоко излезе в аут. В 57-ата примерът му бе последван от Янкович, но на срещуположната врата. В 63-ата минута пък Юнес Бенжелюн стреля с глава, но Иванов спаси, а по-късно стражът на гостите отрази и удар на Саканоко. С пропуски за Миньор пък се отличиха Рангелов и Хрисозов. Така дойде 90-ата минута, когато Златков направи страхотна грешка и позволи на Лазаров да му отнеме, след което за капитана на „железничарите” не бе трудно да удвои преднината на своите. Отборът на Миньор обаче не се предаде така лесно и само след минута Йордан Тодоров проби добре отдясно и върна за свой съотборник, който шутира опасно и принуди Лучини да спасява, но при добавката Янкович не сбърка за крайното 1:2.

Локо (Пловдив) – Миньор 2:1

1:0 Златински 48’
2:0 Лазаров 90’
2:1 Янкович 90+1’

Състави:

Локо Пд: 33. Лучини, 2. Родригес, 3. Георгиев, 5. Ю. Бенжелюн, 66. Котев, 24. К. Бенжелюн, 16. Златински (Кики 90’), 20. Том (Коцев 86’), 77. Лазаров, 19. Де Карвальо, 99. Раймонди (Саканоко 39’).

Миньор: 99. Иванов (к), 2. Божиков (Христозов 64’), 6. Златков, 8. Й. Тодоров, 14. Цветков, 18. Янкович, 19. Петров (Иванович 77’), 24. Витанов, 27. Рангелов, 32. Марков.

Жълти картони: Том, Карвальо (Локомотив); Златков, Траянов, Витанов(Миньор)