Миньор взе трите точки на спокойствието срещу Сливен

Миньор вече с 12 точки в актива си
Отборите на "Миньор" и „Сливен" се срещнаха в поредния мач на истината за домакините, които трябваше задължително да вземат трите точки, ако не искаха да карат зимната пауза с чувството,че им „пари под краката". Това предопредели поведението на терена на отбора, за чиито играчи беше повече от ясно,че дори и равният резултат ще е с вкуса на загуба, която може да се окаже фатална в борбата за оцеляване в първия ни футболен ешелон..„Чуковете" упражниха силен домакински натиск веднага след първия съдийски сигнал на Антон Генов и още в шестата минута Петров изведе Рангелов в отлична позиция, но нападателят стреля силно и неточно над напречната греда на Георгиев. Само две минути по-късно обаче стражът на гостите трябваше да извади топката от своята мрежа. Марков смени фронта на атаката на Миньор, след като отдясно подаде към Божиков, а той от своя страна напредна и центрира отляво, стражът на Сливен боксира топката, но тя попадна в краката на оставения непокрит Петър Петров и той не сгреши отблизо.Впоследствие домакините се поотпуснаха, а гостите така и не успяха да отправят удар по посока на Иван Иванов, което принуди Георги Дерменджиев да направи първата си смяна малко след изтичането на 20-ата минута. Треньорският щаб на Сливен обаче не разполагаше с кой знае какъв избор, тъй като на резервната скамейка на „воеводите" седяха само четирима футболисти, един от които - Миранда, замени неубедителния Игнатов в 22-рата минута.Това обаче не промени развоя на срещата, макар в 32-рата минута да се стигна и до първата опасност пред вратата на Иван Иванов. Веднага след изпълнен от Миньор корнер футболистите на Сливен организираха добра контраатака именно чрез появилия се като резерва Миранда, който центрира отляво, а Милен Василев засече топката с глава, но стреля високо над напречната греда.Десет минути по-късно обаче Миньор успя да удвои своята преднина. В асистент на попадението се превърна Зоран Янкович, който проби отлично отдясно и намери Румен Рангелов на границата на наказателното поле, след което нападателят на домакините преодоля стража на гостите и буквално влезе с топката във вратата на Сливен.При резултат 2:0 в полза на Миньор дойде и почивката, по време на която ръководството на домакините дари събраните от билети 3 000 лв. на Андрей Митов - изпълнителен директор на женския баскетболен клуб в Перник, който е и бивш европейски шампион.Веднага след подновяването на играта за втората част футболистите на Миньор на практика решиха срещата. Първо в 50-ата минута най-добрият играч на терена - Зоран Янкович, овладя топката в центъра на терена и преодоля почти цялата защита на Сливен, оставяйки сам срещу стража на гостите Георгиев, който успя да се намеси и да докосне изстреляната от Янкович топка, но не и да промени нейната траектория. Само шест минути, след като бе оформен класическия резултат, Миньор стигна и до четвърти голсрещата. Той стана факт, след като отново Янкович пусна прострелна топка в наказателното поле на Сливен, Рангелов отклони кълбото с пета към Данчо Тодоров, а той шутира точно и направи резултата 4:0. След попадението вече бе ясно, че победителят в двубоя може да е само един и двата тима си размениха по едно голово положение, а шест минути преди края на редовните 90 гостите от Сливен все пак успяха да стигнат до почетно попадение в срещата. В 83-ата минута Филипов надбяга Божиков, а бранителят на Миньор го задържа за фланелката и Антон Генов посочи бялата точка. Диян Христов изпълни дузпата със сила и в центъра на вратата, с което оформи и крайното Миньор - Сливен 4:1.Така, след втората си победа в последните три мача, съставът на Миньор събра 12 точки и се измъкна от зоната на изпадащите, където се намират и гостите от Сливен, които имат с точка по-малко в своя актив.