Миньор загуби,но не се изложи на старта на А група

Пернишките футболисти притесниха шампиона „Литекс”
Мачът между „Левски” и „Литекс” беше очакван с огромно нетърпение от перничани, които за разлика от противника си,не бяха виждали отбора си в игрова обстановка. И той се представи достойно срещу шампиона на България, който , освен значително по-скъпата си селекция,вече бе изиграл и три мача от евротурнирите, които му даваха предимство по отношение на игровия ритъм. Срещата започна двуостро. За съжаление на Червенков и неговия щаб още в самото начало Барт получи контузия и повторен дебют за ловчанлии направи Берберович. Много е вероятно френският бранител да пропусне реванша с Жилина през следващата седмица. В 10-ата минута домакините откриха резултата. След колективна грешка в защитата на перничани, Олегов не успя да изчисти с глава една висока топка, кълбото попадна в Брату и Картечницата прониза Иванов за 1:0. Последва нов шанс за домакините, но Том не намери очертанията на вратата. Противно на очакванията, гостите от Перник заиграха по-добре от своя съперник и опасностите за Галато започнаха да валят едно след друг. Бразилецът трябваше да се намесва след страхотни изстрели на Янкович и Петров, а снаряд на Марков от фаул за малко не влетя в мрежата. На отсрещната врата пък Попов тормозеше постоянно защитата в бяло и стража на Миньор. Резултатът бе 1:0 за Литекс след първата част. На почивката Тони Велков направи една промяна в състава си, като вместо Тодоров, в игра се появи Стоев Четири минути след подновяването на играта главният рефер Николай Йорданов посочи бялата точка – дузпа за Литекс. Миланов центрира от фаул, а Николов бе задържан в пеналта от Златков. Петков стреля в долния десен ъгъл на Иванов, капитанът на Миньор уцели посоката, но не успя да отрази шута на дефанзивния халф – 2:0 в полза на шампионите. Последваха две смени в двата състава. Нифлор смени Брату, а Господинов зае мястото на Янкович. Малко преди смените Хазуров пробва късмета си от 30-ина метра, но Галато спаси. Последваха скучни 10-ина минути на Градския стадион. След 70-ата обаче Том и Нифлор имаха добри възможности за трети гол. В 73-ата минута играчът на Миньор Марков центрира от фаул, Олегов игра с глава, но топката кацна на горната греда и излезе в аут.Към края на мача Червенков замени и Том като неговата смяна Цветанов можеше да направи класически резултата в 82-ата минута, но стреля крайно неточно от изгодна позиция. В даденото от съдията продължение, резервата Господинов се възползва от центриране на свой съотборник отдясно и фиксира крайния резултат - 1:2 за Литекс на старта на сезон 2010/11