Миньор записа седми успех за сезона срещу Спортист

Горан Янкович вкара шестия си гол за сезона срещу "шоколадите"
Миньор (Перник) записа нов успех, побеждавайки Спортист(Своге) с минималното 1:0 в мач от 14-ия кръг на „А” група, който се игра на Градския стадион в града на „шоколадите”. Единственото попадение в мача отбеляза Янкович в 57-ата минута, а двата отбора останаха с човек по-малко, след като Иванович и Семерджиев получиха червени картони.Срещата, която се игра пред около 1200 зрители на Градския стадион в Своге започна по-силно за домакините, които се хвърлиха с повече ентусиазъм и борбеност. Въпреки това техните беззъби атаки не успяха да затруднят напористите перничани, които в първите минути на мача се бяха прибрали предимно в своята половина.Малко по малко обаче атаките в жълто-черно зачестиха и в 11-ата минута Николов пропусна добра възможност да открие резултата, след като получи топката от Иванович, но стреля в ръцете на вратаря Кючуков.Осем минути по-късно аржентинският нападател на Спортист Херман Пиетробон напредна, финтирайки Златков и Олегов и стреля, останал сам срещу Иванов, но стражът плонжира и изби. Отбитата топка попадна в крака на Виктор Дениран, но и неговият удар бе спасен.
В 27-ата минута „шоколадите” стигнаха до ново голово положение, следкато Антонов излъга Златков, напредна в наказателното поле на Миньор , но там Божиков се намеси перфектно и чисти. Пет минути по-късно Мутафов стреля неточно от около 30-тина метра, но топката премина покрай десния страничен стълб.Една от най-добрите възможности за „чуковете” дойде в 38-ата минута, когато Николов отправи хубав изстрел, но Кючуков боксира. Отбитата топка попадна в краката на Златков, който стреля, но този път вратарят улови. Три минути по-късно Антонов напредна мощно, но Олегов се намеси и изчисти.Така двете нули на таблото се запазиха непроменени на почивката.През втората част перничани излязоха по-концентрирани и мотивирани да вземат трите точки. Логичното се случи в 57-ата минута, когато Иванович центрира откорнер, Янкович се извиси и стреля с глава топката се удари в десния страничен стълб и се оплете в мрежата. В 62-ата минута миньорци останаха с човекпо-малко, след като Иванович, който трябваше да бъде заменен от Витанов, се замота и получи втори жълт картон.Въпреки численото превъзходство „шоколадите” не успяха да реализират нищо сериозно и не съумяха да стигнат до изравнителен гол. За сметка на това, вероятността да получат второ попадение не беше никак малка.В 62-ата минута Янкович получи топката от Олегов и стреля от около 25 метра, но Кючуков улови. Четири минути по-късно Мутафов пусна към Витанов, който напредна в наказателното поле и стреля в горния ляв ъгъл. С котешки рефлекс Кючуков плонжира изби топката, предотвратявайки сигурен гол.Минута преди края на редовното време Ашимов центрира отдясно, Трифонов стреля с глава, но Кючуков спаси на гол линията. В 90-ата минута домакините също останаха с десет човека, след като и Семерджиев получи втори жълт картон.Така Миньор затвърди убедителното си представяне през този сезон след минималното 1:0 над Спортист.