Миньорци писаха на Сливен тройка на раздяла с групата

Томислав Павлов на два пъти и Аджов отказаха „воеводите”
Отборът на Сливен официално изпадна от родната „А” група, след като в последния 30-и кръг допусна загуба с 0:3 от тима на Миньор. Срещата се игра на стадион „Хаджи Димитър”, където Павлов откри в 9-та минута, Аджов удвои в 56-ата, а крайното 3:0 оформи Павлов в 66-ата. Като цяло домакините обаче бяха по-активният от двата отбора и започнаха двубоя със силен натиск и много опасни удари на Марчев, които обаче преминаха много близо до вратата на Банков. Така се стигна до 9-та минута, когато при една контраатака Павлов премина през двама бранители на „воеводите” и с премерен изстрел направи безпомощен Караманов – 1:0. След попадението домакините продължиха да натискат и в 23-ата минута Попов направи непростим пропуск, след като от не повече от 3 метра с глава не можа да уцели вратата на „чуковете”.
7 минути по-късно Миньор можеше да удвои преднината си, след като трима човека останаха сами срещу Караманов, но капитанът на Сливен показа невероятен рефлекс, спасявайки изстрела на Брахимив. До края на полувремето домакините не можаха да изравнят статуквото и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за „чуковете”. Втората част стартира с много силен удар на Ивайло Петров, който обаче попадна право в ръцете на стража на гостите. 4 минути по-късно надеждите на Сливен за достигане поне до бараж за оставане в елита угаснаха, след като Караманов опита да изчисти една топка, но тя попадна в краката на Аджов, който от около 20 метра я прати в опразнената врата за 2:0.Този гол тотално обезвери „воеводите” и 10 минути по-късно домакините изгубиха топката в половината си, след което Аджов намери Павлов на добра позиция, а последният не сбърка, покачвайки на 3:0.До края мачът просто се доиграваше, като гостите спокойно разиграваха в централната част на терена, докато възпитаниците на Димчо Ненов изглеждаха безпомощни да обърнат дори частично развоя на срещата. Все пак в 79-ата минута те можеха да вкарат почетно попадение, ала ударът на Марчев отново бе спасен от стража на перничани. До края на мача нов гол не падна и така Миньор разби с 3:0 Сливен в последния 30-и кръг на „А” група и прати „воеводите” във втория ешелон на родния футбол.