Миньорсе класира за третия кръг за Купата на България след дузпи

Самет Ашимов заби победното попадение за пернишкия отбор
Отборът на Миньор (Перник) се класира за осминафиналната фаза на турнираза Купата на България. "Чуковете" не успяха да победят като гости Септември (Симитли), като срещата завърши при нулево равенство. Ремито се запази и след продълженията, но при дузпита възпитаниците на Тони Велков показаха по-здрави нерви и победиха с 5:4. Двубоят на градския стадион в Симитли не беше много качествен, а головите положения пред двете врати бяха истинска рядкост. Все пак по-чистите положения бяха пред вратата на Септември, а в края на полувремето Трифонов дори нацели напречната греда.Срещата на градския стадион в Симитли започна с лек домакински натиск. В 13-ата минута Владимир Шумантов стреля силно от дъгата на наказателното поле. Топката рикошира в крака на Даниел Златков, срещна напречната греда и излезе в аут. Четири минути по-късно Христо Господинов пропусна уникален шанс да открие резултата. Той влезе в полето и стреля от 6-7 метра, но топката срещна външната страна на мрежата.В 20-ата минута Лулейски центрира от фаул към Иво Тренчев, който стреля с глава, но ударът му от малкия пеналт бе избит в корнер. След последвалото центриране от ъгловия удар, Томов отклони топката с глава, но тя мина на сантиметри над напречната греда. Десетина минути преди края на полувремето Петър Петров изведе Костадин Хазуров очи в очи със стража на Септември Църваришки, но ударът на нападателя срещна тялото на вратаря. Три минути преди края на полувремето Румен Трифонов с мощен шут от границата на полето разтресе напречната греда.Второто полувреме започна в доста приспивно темпо, а над стадиона в Симитли започна да вали дъжд, който допълнителни затрудни двата отбора. В 62-ата минута домакините пропуснаха златна възможност да открият резултата. След центриране от корнер, Томов с глава изпрати топката под сглобката, но Иво Иванов показа класа и успя да избие Три минути по-късно Витанов намери резервата Янкович, който влезе в полето и стреля, но Църваришки успя да избие. Двата отбора така и не успяваха да сътворят чисто голово положение пред една от двете врати и среща логично отиваше към продължение. В 89-ата минута след изпълнение на фаул и последвалото разбъркване топката се озова в краката на Горан Янкович, който от 2-3 метра прати коженото кълбо над напречната греда.Домакините бяха по-активният отбор през първото продължение, а в 97-ата минута играчите на Септември претендираха, че младежкият национал Даниел Златков е играл с ръка в наказателното поле на Миньор, но реферът Баялцалиев остана безмълвен. Шест минути по-късно Петър Петров стреля от пряк свободен удар от границата на полето, но Църваришки внимаваше и изби в корнер. Още в началото на второто продължение Костадин Хазуров можеше да отбележи гол, но ударът му с глава от 2-3 метра излезе в аут.
При изпълненията на дузпи играчите на Миньор показаха по-здравинерви, като отбелязаха и петте си изстреля от бялата точка. Мартин Петрунов пък изпусна единствения наказателен удар за Септевмри, който в крайна сметка се оказа решаващ и перничани спечелиха с 5:4. Така Миньор се класира за осминафиналната фаза на турнира за Купата на България