Перничани паднаха пред своя публика на Овча купел

900 зрители подкрепяха гостите,само 100 домакините
Академик постигна втора поредна победа. „Студентите” се наложиха с 2:0 над гостуващия Миньор. Срещата на стадион „Славия” премина в категорична доминация на домакините, които бяха окрилени от успеха срещу Калиакра миналия кръг. С голове на Иван Редовски и Михаил Петров от дузпа през втората част столичани се поздравиха със заслужени три точки и излязоха от зоната на изпадащите, докато Миньор няма успех от три мача насам и остава под чертата.„Чуковете” бяха подкрепяни от 900 свои привърженици от Перник, но този фактор явно не изигра съществена роля за крайния изход.Академик беше с превъзходство над гостите от Перник от самото начало на срещата. В 17-ата минута Адриан Олегов трябваше да чисти от голлинията след неубедителна изява на Чворович при удар на Сечков. В 23-ата минута Бонфин и Аясс комбинираха на едно-две и първият стреля опасно, но покрай вратата.Три минути преди почивката Миньор създаде първата си по-сериозна опасност за противниковата врата. Иванович шутира от дистанция, но Редовски изби от голлинията.В 44-ата минута „чуковете” бяха съвсем близо до откриването на резултата. Вратарят на „студентите” Емил Михайлов се справи самоотвержено с два удара на гостите, вторият от които на Йордан Тодоров.Шест минути след подновяването на играта логичното се случи и Академик откри резултата. Иван Редовски се разписа, след като преодоля Даниел Златков и не остави шансове на Чворович.Три минути по-късно домакините пропуснаха да удвоят аванса си, след като Аясс излезе очи в очи с Чворович, който обаче предотврати втори гол в неговата врата.В 63-ата минута гол на Михаил Александров не бе зачетен поради засада.В 69-ата минута обаче Академик стигна до втори гол и реши мача в своя полза. Михаил Петров реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка на Адриан Олегов. Така Академик постигна първа победа като домакин този сезон и първа без допуснат гол.
Академи–Миньор 2:0
Редовски51’, М. Петров 70’ д.
Академик: Михайлов, Редовски (67-Селимински (87-Хабиб)), Сечков (к), Кюмюрджиев, Александров, Аясс (78-Гюнери), Иванов, Динчев, Петров, Бонфим, Мбемба.
Миньор: Чворович, Божиков, Олегов (к), Златков, Тодоров, Траянов, Янкович (58-Рангелов), Петров (67-Тодоров), Стоянов (36-Христозов), Хазуров, Иванович.
Жълтикартони:Мбемба(А),Стоянов,Христозов(М)
Главенсъдия:СтаниславТодоров(Шумен)
Стадион: „Славия”, 1000 зрители (900 от Перник