Перничани сломиха съпротивата и на сръбския ОФКБеоград

Богданов и Хазуров бележат за „жълто-черните”
Отборът на Миньор (Пк) продължава успешното си представяне в предсезенните контроли. "Жълто-черните" победиха с 2:1 сръбския ОФК Београд на лагера в Словения, съобщи генералният секретар на клуба Атанас Караиванов.
"Получи се добър мач, в който ние успяхме да стигнем до победата. Любомир Богданов откри резултата в 43-та минута. След това Желич изравни в 77-та. Победата за нашия отбор донесе Костадин Хазуров минута преди края на мача", разказа Караиванов.Късно снощи по програма Миньор гостуваше на австрийския първодивизионен клуб „Клагенфурт”. Мачът ще се играе на стадиона на този отбор. С тази контрола завършва лагерът на Миньор (Пк).До нея балансът от срещите в Марибор е положителен – две победи: над „Оцелул” с 1:0 и ОФК”Београд” с 2:1 и престижно равенство срещу 11-ия в английското първенство „Уигън”.По време на контролите в „Банско” отборът загуби на два пъти – от „Вихрен” и „Локомотив”/София/ и са наложи над новака в „Б” групата „Септември”/Симитли/.По график административният директор на клуба Пламен Атанасов трябва да картотекира новите попълнения в понеделник – 3 август,а първия мач от новото първенство е гостуване срещу „Пирин” на 8-ми август.