Перничанката Милка Михайлова с осма победа в Софийския маратон

1200 лева от наградния фонд отидоха при победителката
Перничанката Милка Михайлова (СК Милка Михайлова) записа 8-ата си победа на „Софийския маратон". Шест от успехите й са на класическата дисциплина от 42,195 км. За втора поредна година тя печели състезанието на 25 км. „Софийският маратон" запази името си, но най-дългата дистанция е 25 км.
Михайлова финишира за 1.28:12 часа на трасето в Студентски град. Тя се откъсна от съперничките си още от първите километри и сама налагаше темпото си.Втора се класира Силвия Дънекова (Нови Пазар). Тя финишира за 1.29:57 часа. През следващия уикенд Дънекова ще участва на световното първенство по полумаратон в Нанинг (Кит).Румяна Пановска (Атлетик 91 - Велико Търново) спря хронометъра нa 1.35:51 часа и спечели третото място.„Победите не ги броя. При тази подготовка, която смятам, че не много стабилна за такива стартове, успявам да победя. Мога да кажа, че днес се получи много добро бягане, коментира Михайлова след финала. - За първи път не получих никакво схващане на краката. През миналата година в последните 8 км ми имах сериозни проблеми. Силвия Дънекова е конкурентноспособна в момента. Тя тръгна бързо и не знаех дали аз ще мога да издържа на това темпо. Но се оказа, че мога. Бягането протече много леко. На 11 септември бягах планински маратон и сега успях да бягам така добре. Това ме радва. Трудно ми е за подготовка. Не върви така както аз искам. Тренирам в Перник. Ангажирана съм и с деца (б.а. Михайлова е треньор). Не е като през минали години, когато тренирах по два пъти и подготовката ми беше професионална." Михайлова се надява състезанието да се върне в стария си формат с 42,195 км.„Бих се радвала състезанието да бъде наистина Софийски маратон, каза атлетката, която получи 1200 лв. от общия награден фонд на състезанието 25 000 лв. - Трасето тук в Студентски град не ми допадна, защото има много спускане, което аз мразя. Не ми вървят краката на спускане, но днес успях да се мобилизирам. На трасето в центъра има повече изкачване, което повече ми допада."