Пернишките баскетболистки отнесоха и Рилски спортист

Отборът може да се разпадне – хвърли бомбата Валентин Петров
Баскетболистките на „Миньор” регистрираха пета поредна победа в мач от първенството на „А” група при жените и продължават да са начело в класирането без загубен мач. Перничанки надиграха тотално надиграха „Рилски спортист” и приключиха с деветнайсет точки преднина, която, би могла да е и двойна, ако играеха на предела на възможностите си. Още в петата минута резултатът биши 12:4 за домакините и стана ясно,че в тази среща интрига няма да има. Гостенките, водени от Красимира Банова са твърде млади и показаха старание, но като класа отстъпват много на пернишките баскетболистки. От своя стана те пък бързо разбрахаха,че нямат равностойни противнички и не се напрягаха много. Първата част завърши при резултат 35:24. Втората четвърт започна с тройка на Ралица Василева плюс фаул, който бе реализиран. Перничанки стартираха със серия 9:0, а гостенките отговориха със серия от 7:0, но нещата не излязоха от контрол. Любопитното бе,че през първото полувреме само три от пернишките баскетболистки реализираха – Ралица Василева, Мария Бойчева и Галина Станчева. През второто полувреме играта вървеше твърде кротко. Показателно е,че в третата четвърт беше регистрирано само едно нарушение – две секунди преди края – технически фаул на Виолина Кочева. През четвъртата част бяха записани всичко на всичко две нарушения, а през нея точки записа и Ренета Дикова. Светла Асенова и Христина Герджикова останаха без актив в противниковия кош. От гостенките най-резултатна обичайно беше Виолина Кочева, която вкара 18 точки, но щеше да строши ринга, след като опита цели 13 пъти да вкара от зоната на трите точки, но успя само в два от случаите. Гостенките в целия мач не успяха да намерят мерника си , постигайки незавидни проценти. В стрелбата от зоната на три точки той е 22, а при опитите за две точки процентът им беше 36. След края на мача старши-треньорът на перничанки Валентин Петров хвърли бомбата, заявявайки,че това може и да е последния мач на отбора. Тимът е в много тежка финансова криза, заплати не са получавани от месеци и той бил изчерпал възможностите си да мотивира състезателките да участват в мачове и тренировки. За срещата с „Рилски спортист4 е била поканена цялата управа на града – общинари и съветници , но там не се забеляза никой с изключение на спортния експерт Иво Денов.В залата имаше малка, но атрактивна агитка от фенове, която не спря да пее и подкрепя отбора през цялото време. Специализираният сайт bgbasket.coм пък се изложи като, като публикува,че в залата не е имало зрители. Не бяха кой знае колко, но поне стотина имаше.