Пернишките баскетболистки с осма поредна победа

Светла Асенова направи супермач срещу НСА "Делта"
Миньор продължава с победната си серия в женската А група, след като в неделя тимът постигна нов успех. Перничанки записаха осмата си победа от началото на сезона, като този път надиграха НСА като гости с 88-47. Така тимът остана единствен без загуба в групата, докато НСА е с баланс 4-4. Миньор поведе по средата на първата част, а през втората разликата стана и двуцифрена. Тя продължи да расте и след почивката и стигна внушителни размери в края.Двата отбора си размениха по 4 точки в началото, след което перничанки вкараха 5 поред и поведоха с 9-4. Мария Рангелова вкара за домакините, но пък последва нова серия за гостите, този път от 7-2 и те дръпнаха с 16-8.До края на първата част Миньор добави още една точка към преднината си и водеше с 20-11.Втората част започна с по-добра игра за миньорки и те увеличиха разликата. Те направиха серия от 10-2, която пък направи разликата цели 17 точки при 30-13. Това определено утежни положението на домакините, тъй като при такава разлика бе изключително трудно да се гони обрат. До края на полувреме тя стана още по-внушителна и стигна 23 точки при 42-19. Светла Асенова играеше много силно за перничанки, като имаше 17 точки.През цялата трета част гостите поддържаха разликата над 20 точки, като нито за момент те не бяха застрашени. Най-голямата преднина, до която стигна Миньор бе 27 точки, а след края на частта резултатът бе 59-35.Миньор не намали оборотите и в последната част и продължа да трупа преднина. Перничанки играеха силно и разликата мина 30 точки и дори подгони 40. Две минути и половина преди края на срещата Галина Станчева направи резултата 83-43 след два успешни наказателни удара. В крайна сметка перничанки биха с 41 точки разлика и още веднъж показаха, че са най-добрият отбор в групата.Най-резултатна за победителките бе Ралица Василева с 26 точки, а освен това тя направи и дабъл дабъл след като хвана 12 борби. На косъм от трипъл дабъл пък бе Светла Асенова, която се отчете с 23 точки, 11 асистенции 9 борби, а 20 точки пък вкара Галина Станчева.Единствените състезателки на домакините с двуцифрен точков актив бяха Александра Делчева и Мария Рангелова, които вкараха по 10 точки, като Рангелова хвана и цели 17 борби.НСА ще изиграе последната си среща за 2010 година в сряда в Сливен като гост на Тони 7, докато Миньор ще домакинства на Септември 97 следващата неделя в Перник.

Резултат: НСА "Делта" - Миньор" 47:88

Състави:НСА "Делта":Маринова 2, Рангелова 10, Делчева 10, Коблева 9,Николова ( Кожухарова1, георгиева 2, Жекова 4, Димитрова 9)
Миньор: Станчева 20, Дикова 10, Асенова 23, Герджикова 9, Василева 26