Пернишките баскетболистки спечелиха за седми път

Ралица Василева вкара най-много в коша на "Тони 7"
Отборът на Миньор продължава да е без загуба в женската А група, след като се наложи над Тони 7 в мач от седмия кръг на редовния сезон.
Въпреки че сливенският тим оказа сериозна съпротива на съперника, той не успя да стигне до успеха. Разликата не беше голяма, но Миньор
водеше през цялата среща и безпроблемно стигна до успеха с 69-57.
Отборът все още няма загуба в актива си, като това е седмата му
поредна победа. Тони 7 пък е с 3 победи и 4 загуби до момента.Гостите
от Сливен започнаха срещата много силно и след кошове на Стефка
Николова, Виктория Стойчева и Елена Петрова поведоха с 8-0 след
първите 2 минути и половина. Домакините обаче отвърнаха веднага и след серия от 6 точки се приближиха само на 2 от противника. В следващите атаки играта вървеше кош за кош, а след 10 минути Миньор водеше с 2 точки – 18-16.Първите минути на следващата четвърт бяха много равностойни, а малкият аванс на домакините се запази. Силна игра на Елена Петрова и Виктория Стойчева държеше Тони 7 съвсем близо до противника, като в средата на частта разликата беше 3 точки за резултат 27-24. Сливенските баскетболистки бързо успяха да изравнят, но Миньор си върна преднината и водеше с 5 точки на почивката – 36-31.В първите атаки на второто полувреме отборите бяха равностойни, но след серия от 6-0 в своя полза домакините направиха аванса си двуцифрен за 46-35. Въпреки опитите си да го намалят, момичетата на Иван Ганчев не успяха да се приближат до съперника и преди началото на последните 10 минути изоставаха с 14 точки – 57-43.Тони 7 показа силна игра в началото на решителната четвърт и успя да намали част от изоставането си за 51-59 при малко повече от 5 минути до края на мача.
Домакините обаче не допуснаха по-голямо намаляване на преднината си и след кошове на Христина Герджикова и Ралица Василева си върнаха комфортния аванс. В последните минути отборите доиграха срещата, за да оформят и крайния резултат – 69-57.
В пореден мач само 5 състезателки бяха на терена за Миньор и през
целия мач нямаше нито една смяна в отбора. Ралица Василева записа
дабъл дабъл от 24 точки и 10 борби. Галина Станчева завърши със 17
точки, 6 борби и 5 асистенции, а 14 точки и 7 овладени топки записа
Христина Герджикова.За Тони 7 най-резултатна беше Виктория Стойчева, която завърши с 21 точки и добави 6 борби. С 14 точки и 8 борби завърши Елена Петрова, а 12 точки записа Стефка Николова.В следващия кръг на женската А група Миньор ще гони поредна победа като гост на НСА на 12-и декември (неделя) от 16.00 часа. Същия ден от 18.00 часа Тони 7 ще гостува на София, като и двата мача ще се играят в залата на НСА.