Пернишките волейболисти отстъпиха минимално с 2:3 гейма на Хайстер волей

Гостите спечелиха с по-здрава психика с 15:6 в тайбрека
Пернишките волейболисти изиграха поредния си мач отпървенството на Висшата лига срещу тима на „Хайстер волей”, който преди първенството беше сочен като новия хит в лигата с треньора си Стоян Стоев и нова селекция. Гостите са далеч от първото място, Стоян Стоев напусна и сега ги води Иван Палигоров. Перничани пък са с юношеска формация ,в която за съжаление липсва и Радослав Маринов, който се контузи сериозно на мача срещу „Левски волей” при юношите старша възраст. Въпреки това, домакините стартираха убедително и започнаха да трупат преднина още от началото на гейма – 8:5 на първия технически таймаут, после 16:13 на втория. В края на частта истеричните крясъци на разпределителя на гостите Велислав Йонев развеселиха публиката, която не спря да го закача до края на мача.В крайна сметка миньорци спечелиха с 25:17 и поведоха с 1:0. Последва много оспорвана втора част, но от самото и начало гостите поведоха минимално. След 13:16 на втората техническа пауза миньорци направиха 16:16. Гостите обаче пакдръпнаха до 24:21 в тяхна полза. Последваха две хубави атаки на домакините, завършени от Станислав Михеев и резултатът стана 23:24. При третия си геймбол обаче столичани не сгрешиха и взеха гейма с 25:23.Третият гейм се игра дълго и оспорвано като двата отбора се гонеха точка за точка. Боян Боянов реализираше почти от всяка атака, добре се включи и Александър Петров, а доброто посрещане на Николай Николов даваше възможност на разпределителя Стилян Асенов да организира смислени атаки. Стигна се 24:23 за „Миньор”,когато дойдоха и фатални грешки за изхода на частта, която приключи при 26:24 за гостите.Това сякаш амбицира домакините и в следващия гейм те започнаха със сервиз-точка на Александър Петров , последвана от добър блок на Захари Николаев, което донесе и първата предниня при 3:1. Авансът се увеличи на 8:4 и се запази така до 18:14. Тогава последваха три поредни безобразни посрещанияна леките сервиз и на Велислав Йонев, което сведе преднината на домакините само до една точка – 18:17.Тук обаче перничани не се огъната , последва здрава атака на Ал. Петров и едно дълго разиграване, завършено успешно от Даниел Димитров, за да стане резултатът 20:17 в тяхна полза. Нещата не се промениха до края ,когато една атака в аут на нападателя на гостите Виталий Симеонов не донесе и последната 25-та точка в гейма. Така 25:21 и 2:2 гейма. За съжаление в петия гейм си пролича,че в огромната си част пернишките волейболисти са в юношеска възраст. След равностойно начало и 4:3 в тяхна полза , повечето се гипсираха, гостите реализираха цели 4 точки направо от сервиз и това предопредели изхода на мача.Пълен разгром в гейма, 15:6 за „Хайстер волей” и победа за столичани. Спечелените два гейма донесоха една точка в актива на „Миньор”, но за пропусната победа може само да се съжалява.
Състави: Миньор:Асенов, Димитров, Боянов, Михеев, Николов,Николаев ( Костадинов, Петров, Димов, Аначков) либеро -Антонио Иванов
Хайстер волей ЛТУ: Хаджииванов, Йонев, Симеонов, Иванов,Стоилов, Фирипов(Няголов) либеро - Мирослав Райков
Съдии:Милан Тодоров, Мартин Янакиев