Пернишките волейболисти почнаха сезона със загуба от Тетевен волей

Треньорът на гостите се загуби из Перник преди мача
Срещата между отборите на „Миньор” и „Тетевен волей” започна с половин час закъснение заради треньорите на гостите Борислав Поборников и Петър Мечкаров, които първо закъсаха в традиционното задръстване на Драгичево, после пък се загубиха из Перник и пристигнаха твърде късно в зала „Борис Гюдеров”. Перничани пък имаха други проблеми. Екипите им се шиха през нощта, а до четвъртък съвсем не е било ясно дали изобщо ще имат финансиране за отбора. Така с проблеми от двете страни започна срещата , а първият гейм си вървя доста равностойни някъде до 20-та точка. Тогава обаче значително по-опитните гости се възползваха от по-малкия опит на почти юношеската формация на домакините и дръпнаха с 23:20.След това либерото на „Миньор” Антонио Иванов сбърка при сервиса на гостите като застана пред Боян Боянов и резултатът стана 24:20 за гостите. Последва сервиз-аут на Боянов и геймът свърши . Във втората част нищо от играта на „Миньор” не вървеше с изключение на няколко блокади на Симеон Цонков и една-две атаки през центъра пак чрез Цонков. Така гостите логично взеха и тази част с 25:19. Третата част започна добре за домакините, които поведоха с 4:1 и не изпуснаха водачеството до края. В тази част чудесно вървеше играта в нападение на Радослав Трифонов и Александър Петров, капитанът Боянов посрещаше безупречно и логично се стигна до 25:20 за миньорци. В четвъртия гейм обаче от самото начало всичко тръгна зле за домакините , а след първата техническа почивка и 8:4 за „Тетевен волей” те просто спряха да играят, за да се стигне до крайното 25:12., което им донесе и крайният успех с резултат 3:1 гейма. Видя се, че домакините пак ще наваксват в движение сработването при атаката и другите волейболни елементи, след като за пореден път финансовите трудности им попречиха да направят пълноценна подготовка и да задържат състава си от миналата година.
Състави: „Миньор”Трифонов, Костадинов, Петров, Боянов, Цонков, Николов,либеро – Иванов ( Асенов, Симеонов, Димов, Николов)
Тетевен волей:Величков, Стоилов, Василев, Терзиев, Костов, Бахчеванов, , либеро Николов ( Бойчев)
Съдии: Кирил Стоянов, Симеон Иванов