Пирин и Миньор си вкараха седем гола на мача в Мурсалево

Цветков, Петков и Стоянов бележат за "жълто-черните"
Отборът на Пирин (Благоевград) успя да победи Миньор (Перник) в контролна среща, играна в Мурсалево. Двубоят завърши 4:3 в полза на благоевградчани, а срещата започна при засилено полицейско присъствие. И двамата треньори дадоха възможност на почти всички свои играчи да вземат участие в срещата. В първите минути на двубоя интересните ситуации пред двете врати липсваха. Първото по-опасно положение бе създадено от гостуващия състав, малко след като изтекоха началните 15 минути на мача. Петър Петров стреля от воле в 15-ата минута, но не уцели хубаво топката и тя не попадна във вратата на Пирин. Благоевградчани поведоха малко след този пропуск на Миньор с гол на Александър Якимов. Пирин организира бърза атака, а получилият топката Якимов с хубав удар преодоля Чворович. До почивката не се стигна до втори гол в срещата и първите 45 минути приключиха при минимална преднина за Пирин.
След подновяването на играта, се виждаха някои промени в съставите на двата отбора. Миньор достигна до изравнителен гол в 58-ата минута, когато Ивайло Цветков възстанови равенството. Грешка в състава на перничани обаче отново даде преднина на Пирин. След неубедителна намеса на резервния вратар на Миньор, топката попадна в Груевски, който в 62-ата минута на празна врата вкара за 2:1. Резултатът стана 3:1, малко след като Пирин успя да поведе за втори път, а гола вкара Костадин Кацимерски. Миньор обаче не се отказа да търси поне равенството в срещата. В 80-ата минута Стойчев от състава на пернишкия тим получи втори жълт картон, но няколко минути по-късно все пак Миньор достигна до втория гол в мача. Точен бе Димитър Петков. До края на двубоя падна по едно попадение и за двата отбора, като първо Зехиров вкара за 4:2 за Пирин в 88-ата минута, а почти веднага след това Стоянов с хубаво изпълнение оформи крайното 4:3. Така Пирин успя да спечели контролната среща.
Ето и групите от футболисти, на които разчитаха двамата треньори:
Миньор: 91. Чворович, 2. Божиков, 3. Олегов, 5. Стойчев, 15. Илиян Илиев, 8. Аясс, Ненад Стоякович, 19. Петров, 18. Янкович, 27. Рангелов, 32. Марков (к)
Резерви: Николай Банков, 14. Ивайло Цветков, Явор Въндев, 4. Николай Христозов, 5. Ангел Йошев, 77. Любомир Тодоров, Мирослав Петров, Димитър Петков
Пирин: 1. Аршинков, 5. Башлиев, 6. Коемджиев, 14. Наков, 2. Дюлгеров, 10. Иванов, 11. Бенгюзов, 30. Жуниор, 18. Якимов, 28. Савченко, 23. Душан Стойков
Резерви: 1. Митев, 26. Ризов, 3. Михов, 7. Вакадинов, 17. Златанов, 13. Кирилов