"Миньор" остава в играта

Миньор спечели 5-ата си победа този сезон след класика над интернационалния Етър под Сините камъни. Томислав Павлов вкара два гола и удари греда, а най-добрият на терена Окечукво добави едно попадение. При 1:0 обаче съдията Ристосков спести директен червен картон на Олегов за нарушение отзад срещу Саидходжа.С успеха "чуковете" събраха 20 точки, като ги делят 3 от спасителния бряг, заеман в този момент от Локо (Сф).
Етър, който бе воден от Григор Петков в отсъствието на абдикиралия Сердар Даят, остана с 16 точки на предпоследното място. Зрителите на стадион „Хаджи Димитър” бяха около 60 – съобщава www.Novsport.com. Първото полувреме се игра на една врата – пред тази на Етър. Първия удар в мача обаче отправиха домакините. Пейков спаси далечния опит на Карлсон да открие. След това Окечукво от Миньор пое нещата в своите крака. Най-напред той навърза трима бранители отдясно, като стигна до вратата, но изглежда не му достигнаха сили и топката му бе отнета. Само в рамките на няколко минути - от 24-ата до 28-ата, Миньор пропусна четири положения. Първо Йорданов от чиста позиция стреля над вратата. После Филипович изби удар на Павлов. Окечукво пък излезе сам срещу вратаря, но тръгна да го лъже и Филипович успя да му отнеме. След това стражът спаси три последователни шута към своята врата. Миньор успя да поведе в 35-ата минута, когато Томислав Павлов реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Саидходжа в наказателното поле на Етър. Пет минути преди почивката Филипович предотврати втори гол във вратата си след пореден пробив на Окечукво. През второто полувреме домакините се активизираха. Първо Пейков спаси шут на Любенов от свободен удар, а след това бранител в жълто-черно изби пред голлинията шут на Шайесте покрай вратаря. В 66-ата минута се разигра най-спорното положение в мача. Олегов фаулира Саидходжа, който бе останал сам срещу вратата, но съдийски сигнал не последва.Така се стигна до 74-ата минута, когато Миньор вкара втори гол. Павлов се разписа след асистенция на резервата Нджой, който нахлу отляво и върна топката към своя съотборник, извеждайки го на голова позиция. Минута по-късно Павлов можеше да направи хеттрик, но стреля в гредата при добавка. Крайното 3:0 оформи най-добрият на терена Окечукво след подаване на Александров,който вкара в предишния кръг красив гол на „Лудогорец“