"Славия" засили "Миньор" към "Б" група

Белите се наложиха над Миньор с 4:2 в мач от 25-ия кръг на родната „А" група „News7 футболно първенство". Двубоят се игра на стадион „Българска армия" в столицата, а и шестте попадения в срещата паднаха през второто полувреме -съобщава Новспорт.В края на първата част, която завърши при нулево равенство, наставникът на „белите" Велислав Вуцов се скара на главния съдия, който при първата удобна възможност през второто полувреме даде спорна дузпа за „белите", от която бе дадено и началото на победата на отбора от Овча купел. Мирослав Антонов реализира от бялата точка за 1:0, а след това два гола отбеляза и Галин Иванов, а едно попадение вкара Тодор Янчев. Петър Петров върна един гол за Миньор в 81-ата минута, а в добавеното време Богомил Дяков си отбеляза автогол, като по този начин бе оформено и крайното 2:4. Най-фрапиращата ситуация в мача пък бе в последните минути на двубоя, когато футболистът на Миньор Нджой блъсна рефера в гърдите, но получи само жълт картон за това свое действие.Още в 3-ата минута на двубоя Галин Иванов прати кълбото в мрежата на Миньор, но попадението не бе зачетено заради засада на футболиста на „белите". Последваха две отлични възможности - една за Миньор и една за Славия. Първо „чуковете" имаха отличен шанс да открият резултата - Александър Александров проби в наказателното поле на Славия, елиминирайки Георги Петков с подаване към Томислав Павлов, чийто удар обаче беше много слаб и защитата на Славия изби пред голлинията. „Белите" пък можеха да отбележат само минута след това, когато Галин Иванов проби мощно през центъра на защитата на Миньор, преодоля и вратаря, но избяга прекалено встрани и върна топката към Радослав Димитров, който стреля по земя покрай дясната греда.Малко след това Галин Иванов отправи удар, но топката не попадна в очертанията на вратата, а изстрел на Чавдар Янков пък бе блокиран. Даниел Златков също имаше шанс да отбележи за столичния тим, но ударът му с глава не намери рамките на вратата. В 17-ата минута Галин Иванов проби и отправи силен шут от фронтална позиция, но защитник на Миньор блокира с ръка. Съдията прецени, че действията на футболиста в "жълто-черно" са неволни и играта продължи.В средата на първата част Димо Атанасов центрира прострелно отляво, а след това Мацуй отправи страхотен ножичен удар от въздуха, но топката премина над напречната греда. До края на първата част Чавдар Янков имаше нова възможност да отбележи, но ударът му с глава не попадна в рамките на вратата, а след това Галин Иванов стреля право в ръцете на Пейков.В добавеното време на първата част Ливраменто получи удар при въздушен двубой и падна на тревата, но реферът не даде дузпа, каквато поиска яростно Велислав Вуцов. След като бе обявен краят на първата част, наставникът на "белите" навлезе на терена, за да иска обяснение от главния съдия, който обаче не реагира изобщо и не го изгони.Второто полувреме стартира отлично за отбора на символичните гости, който достигна до три гола в рамките само на четири минути. В 48-ата „белите" получиха правото да изпълнят дузпа - Галин Иванов сякаш бе закачен от Виктор Райчев и много лесно се строполи в наказателното поле, а съдията моментално посочи бялата точка. Зад топката застана Мирослав Антонов и отбеляза.Само минута след това „белите" поведоха с 2:0. Боян Пейков излезе неразчетено при разбъркване в наказателното поле и Галин Иванов с прецизен удар покрай него в горния ъгъл покачи на 2:0. В 52-ата минута авансът на Славия стана класически - Мирослав Антонов успя да пробие в наказателното поле, останал очи в очи с вратаря, след което подаде веднага към Галин Иванов, който на празна врата отбеляза за 3:0.Малко след като изтече час игра резултатът стана 4:0. Тодор Янчев беше оставен напълно непокрит във вратарското поле и засече в мрежата с глава центриране отляво. В 65-ата минута Миро Антонов стреля от границата на наказателното поле, но топката попадна право в ръцете на Пейков. Последва неточен изстрел на Галин Иванов, а в 74-ата минута Миньор пропусна отлична възможност да върне един гол, след като Петър Петров нанесе удар от въздуха във вратарското поле, но кълбото срещна тялото на бранител на Славия. Миньор все пак върна един гол в 81-ата минута, когато резервата Нджой центрира отляво, а Петър Петров спря топката на точката за изпълнение на дузпа и с плътен удар с левия крак не остави никакви шансове на Георги Петков. В 83-ата минута Нджой падна в наказателното поле след шпагат на Даниел Златков. Реферът не посочи бялата точка, след което футболистът на Миньор блъсна съдията, който не посмя да го изгони, а му показа само жълт картон. Малко след това Петър Петров шутира фалцово от свободен в горния десен ъгъл, но Георги Петков с блестящ рефлекс избива в ъглов удар. В добавеното време на двубоя резултатът стана 2:4, след като Богомил Дяков си отбелязва автогол. Нджой проби отляво и центрира прострелно, а играчът на Славия неволно засече топката в собствената си врата.След поражението Миньор остава с актив от 20 точки, като се намира на 14-ата позиция. Славия е на 7-ото място с 35 точки.