В Спортното училище си избраха Спортист на годината

Александра Накова спечели класацията на школото
На тържествена церемония състезатели в различни спортни дисциплини, които през годината са завоювали призови места в национални и международни състезания получиха грамоти и предметни награди. За спортист на 2009 г. на Спортно училище „Олимпиец“ в гр. Перник треньорският състав избра Александра Накова, която завоюва бронзов медал за България на световното първенство по самбо в Самоков. На второ място в тазгодишната класация на училището е Мартин Поптолев, спечелил през годината 1 място за младежи до 20 г. и 2 място, 1 място за младежи до 18 г. по бокс. Трети в подреждането на десетката е Кирил Захариев, който се класира на 2 място при старшата възраст по джудо и самбо. Даниела Георгиева от СК „Кракра“ по джудо и самбо, Радослав Павлов от баскетболен клуб „Металург“, Марио Ванчов от спортен клуб по джудо и самбо „Перун“, Любослав Лъчезаров от СК по борба „Миньор“, Иван Благоев от СК по таекуон-до „Калоян“, Явор Михайлов от ПФК „Миньор“ и Мариян Маринов от ФК „Миньор 1919”. Наградата за треньор на годината при индивидуалните спортове за трета поредна година получи треньорът по джудо и самбо Иглика Милентиева. При отборните спортове бе отличена треньорката по баскетбол Цветанка Трифонова. Перник е град с традиции в баскетбола и ние трябва да продължим да работим за това да върнем спортната слава на нашите отбори, каза Трифонова. Макар че не влязоха в челната десятка, награди от нея за високите си спортни постижения през годината получиха Денислав Георгиев – национален състезател по баскектбол, Радослав Стефчов, който спечели бронзов медал в републиканското първенство заедно с отбора на „Левски“и един от най-резултатните състезатели в зона Благоевград Красимир Венев.Поощрителна награда заради добрите си класирания в нациоинални и международни състезания през годината получи и състезателят на клуб по конен спорт „Давид“ Румен Александров. Той стана пети в международен турнир в Гърция.