Ветерани спечелиха турнир

Сборен отбор от пернишки футболисти-ветерани спечели международен турнир с участието на отбори от четири страни в град Дойрани, Гърция. Градът е на 60 километра от границата с южната ни съседка и на около 50 километра от Солун, а турнирът се проведе от 19 до 21 септмври с участието на отбор на домакините, тим от Ниш, Сърбия и Констанца, Румъния. Нашите футболисти под мъдрото ръководство на треньорите Юри Васев/старши/ и Мишо Величков/помощник/ са разбили и трите си противници без да допуснат гол в собствената си врата. Отборът на домакините е победен с 2:0, този от Констанца със същия резултат, а най-трудно са се дали сърбите, които са паднали с 0:1. Така нашите футболисти са станали първи с 9 точки и голова разлика 5:0. На второ място са останали сърбите от Ниш, трети - Констанца, а на четвърто място гостоприемно са се наредили домакините. Голяма част от индивидуалните призове също са отишли при българите. За най-добър вратар е определен Васил Александров, голмайстор на турнира е станал Богомил Стоичков с 3 гола, а призът за най-полезен състезател на турнира е получил Станимир Мантарков. Водач на отбора ни е бил Георги Шарлачки. Всички участници са останали много доволни от перфектната организация на състезанието, като единудушно е решено турнирът да е традиционен, а домакинството да е на ротационен принцип. Така следващата година домакин на надпреварата ще е сръбският град Ниш.