Ветераните на Миньор надвиха ЦСКА с 2:0

Отборът на "миньорските" ветерани победи с 2:0 ветераните на ЦСКА в благотворителния мач по случай Деня на града в петък. На стадиона запалянковците можеха да наблюдават незабравимите от славното минало на пернишкия тим играчи като Ангел Славов, Румен Андонов и редица "жълто-черни" звезди. Червеното съзвездие пък беше представено от футболисти като Ангел Рангелов, Милен Горанов и Методи Томанов.
Срещата между футболните легенди на перничани и софиянаци, която се игра на стадион "Миньор", започна с едноминутно мълчание в памет на тези, които са починали.
В първото полувреме нито гости , нито домакини отбелязаха гол, но и двата тима показаха , че все още поддържат спортния си дух и че не напразно са футболни легенди. През второто полувреме обаче перничани вече демонстрираха завидни умения в атака. Още в първите секунди от втората част на срещата Стоян Петров вкара гол на ЦСКА след подаване на Славчо Павлов. Атаките от страна на перничани не спряха и следващите няколко минути на второто полувреме, но и ЦСКА отвръщаха на удара.
Така в 50-та минута от срещата на ветераните, възползвайки се от удобно положение, Методи Томанов замалко щеше да отбележи точно попадение във вратата на "миньорци", но Владимир Найденов реагира бързо и успя да спаси топката.
Едва след малко повече от 10 минути вторият гол за "Миньор" вече беше факт благодарение на Иво Славчев, който нацели вратата, а топката мина вдясно от вратаря Румен Ненов.
В 70-тата минута от срещата последва и опит за гол от страна на ЦСКА, но коженото кълбо само се удари в лявата греда на "миньорската" врата. В последните минути от мача победата за перничани замалко щеше да стане класическа, тъй като удобно положение се усмихна на Юлиан Димитров. Той обаче закъсня и играч на ЦСКА го парира преди да е успял да реализира и трети гол.
Срещата завърши с два гола в полза на перничани и добро настроение за всички, които за пореден път доказаха класата си. Въпреки че не се изявиха в играта, на стадиона присъстваха и Славе Малинов, Димитър Контев, Петър Стефанов и Георги Златков.
Събраните от благотворителния мач пари ще бъдат дарени на футболисти в неравностойно социално положение.