Волейболистите на «Миньор» загубиха и последния си мач от лидера

Те играха срещу водача в класитането
Пернишките волейболисти се изправиха в събота срещу тима на водача в класирането на Висшата лига при мъжете – „Ботев”(Луковит). Любопитен факт е,че в тома от малкото градче играят трима волейболисти, които миналата година носеха екипа на „Миньор” – Мартин Ждеров, Стойчо Рабаджиев и Лъчезар Праматаров и бившият играч на „Авиа Миньор” Георги Петров. Тъжен факт е,че в един град с население около 15 000 жители се намират пари,за да се привлекат сравнително качествени състезатели, а в стохилядния Перник отборът изнемогва и едва кърпи положението с юноши, които играят на два фронта, за да спасяват положението. Едва ли Луковит някога е ставал шампион на страната, едва ли има волейболист – почетен гражданин на Париж. Тъжно!Иначе мачът започна добре за гостите, които водеха с две точки на първото техническо прекъсване – 9:7, продължиха да трупат преднина до края на гейма, особено след тежките сервиси на Георги Петров, който , ако не носеха точки директно, даваха възможност на съотборниците му да правят контри или да организират повторни атаки, които носеха точки. Така частта приключи при резултат 25:15 за гостите. Втората част започна с 3:0 за гостите, миньорци постепенно се приближиха само на точка при 7:8, задържаха нещата до 10:11, но после отново влошиха посрещането и при 17:11 в полза но „Ботев” геймът беше ясен. Приключването му при резултат 25:16 беше само въпрос на време. Любопитно беше,че треньорът на гостите Мирослав Милев не взе нито едно прекъсване в първите два гейма. В третия гейм нещата тръгнаха повече от добре за перничани, които поведоха първо с 4:0, а после с 8:2. Нещата се задържаха до 10:4, но постепенно авансът започна да се топи и при 14:14 беше фиксирано равенството. От тук до края на срещата гостите напълно диктуваха нещата на терена, тъй като стана ясно,че и повечето от волейболистите предпочитат да се съхранят за следващия важен мач със „Славия” само ден по-късно. Така според програмата на Българската федерация по волейбол пернишките волейболисти изпаднаха от групата и през следващата година трябва да се състезава в в третия ни волейболен ешелон, носещ гръмкото име „А” елитна волейболна група. Според нравите във федерацията обаче, ако се намерят средства , отборът ще запази мястото си във Висшата лига. Без пари се видя какво става. Защото последното място в класирането не отива нито на отбора, нито на града.
Резултат: Миньор – Ботев 0:3
Състави:Миньор: Асенов, , Боянов, Цонков, Димов, Михеев, Николов(Костадинов, Петров, Димитров) , либеро – Антонио Иванов
Ботев:Чипилов, Тодоров, Петров, Рабаджиев, Ждеров, Праматаров(Маринов) , либеро – Марков,
Съдии: Борислав Поборников, Ваклин Ваклинов