Миньорският дух не стигна за "Лудогорец"

Миньорският дух не стигна за  "Лудогорец"

В неделния след обед на терена в Перник се изправиха един срещу друг шампионът на страната и настоящ лидер на първенството „Лудогорец” и един от аутсайдерите в  първенството „Миньор”, който продължава да е разтърсван от финансови проблеми. Над мача още витаеше духът на онова 0:7 от миналото първенство, в което, по нареждане на тогавашния президент Никифор Вангелов „чуковете” излязоха с един невероятен отбор, който беше разбит от гостите. След срещата последваха призиви за изваждане на „Миньор” от първенството, а за капак след това пернишкият отбор би един по един всички останали мераклии за титлата. Към днешна дата обаче нещата на терена изглеждат по съвсем различен начин. За втори път „чуковете” буквално започват мача с гол пасив след като преди десетина дни допуснаха бърз гол от „Черноморец”, сега бяха още по-бързи в инкасирането на попадение.Още в 45-та секунда Марселиньо  от гостите проби отдясно, центрира по тревата и защитата заедно с Боян Пейков проспаха ситуацията, за да стигне топката до Димо Бакалов, който от пет метра съвсем сам необезпокояван насочи топката в празната врата. След още десетина минути гостите претендираха,че Давид Стоянов е извършил нарушение срещу техен футболист, но Александър Костадинов си замълча. В 20-та минута гостите вкараха нелош втори гол, но арбитърът отсъди фаул в атака и предизвика гневни ръкомахания на пейката на гостите. В 26-та минута докато футболистите се боричкаха в очакване на едно центриране от фаул Салас Окечукво се тръшна на игрището, явно ударен от футболист на „Лудогорец”. Александър Костадинов явно не видя нищо, поговори си малко с футболистите на двата отбора и….не отсъди нищо.В 34-та минута миньорци проведоха първата си продължителна атака, която доведе до фаул и ъглов удар, но освен до разбъркване пред вратата на Владислав Стоянов, не се стигна до нищо. В 38-та минута гостите пак искаха дузпа, като претендираха за игра с ръка на Адриан Олегов в наказателното поле. Арбитърът в случай правилно прецени, че ръката на Олегов е била твърде близко до тялото му, а пък и разстоянието между него и топката било такова,че защитникът е нямало как да реагира при създадената игрова обстановка.В следващата минута при начало на атака на „Миньор” Кишада събори съвсем умишлено събори Йордан Йорданов. Александър Костадинов обаче явно помнеше,че вече е декорирал в жълто футболистът на гостите и се направи на ударен, като му спести заслуженият втори жълт  картон, който щеше да остави отбора му с човек по-малко. Публиката на „Миньор” побесня, последва атака на оградата на трибуните и трябваше полицията да отведе един от феновете и да се побори здраво с другите, за да не стане някоя голяма беля и отборът да изтърпи поредното си сериозно наказание. Без санкция обаче едва ли ще мине, тъй като преди това една бутилка с минерална вода полетя към резервите на гостите, които минаваха пред агитката и стигна чак до терена, така че едва ли ще остане незабелязана от дежурния делегат Юри Стоименов и съдийския наблюдател Николай Джугански. Второто полувреме започна далеч по-равностойно,а първата възможност за гол дойде за „Миньор”. В 50-та минута едно центриране на Александър Александров завари Владо Стоянов неподготвен, той се размина с топката, все пак Танко Дяков я отклони ,но тя отиде във влезлия в началото на второто полувреме Нджой. Той обаче не успя да я улучи от пет мера и така беше пропусната хубава възможност за изравняване. Пет минути по-късно Марселиньо беше намерен чудесно в наказателното поле, той се освободи от Райчев  и  остана съвсем сам на десет метра от Пейков. Ударът му от въздуха обаче не улучи вратата.  След още десетина минути пак Марселиньор беше изведен сам, но ударът му от 7-8 метра, насочен диагонално, беше спасен блестящо от Пейков. В 67-та минута Безяк беше съборен от Пейков в наказателното поле и Александър Костадинов отсъди дълго исканата от футболистите на гостите дузпа. Зад топката застана Иван Стоянов, който стреля в десния страничен стълб и резултатът си остана същия.  В 75-та минута обаче защитата на „Миньор” заедно с вратаря непростимо заспаха при изпълнение на корнер от Иван Стоянов. Никой не се опита и да скочи и влезлият през второто полувреме Любомир Гулдан от шест-седем метра съвсем спокойно с глава насочи топката в десния ъгъл на миньорската врата. Перничани продължиха да се опитват да направят нещо в атака и упоритостта им беше възнаградена в 84-та минута. Тогава Александър Александров преодоля през наказателното поле футболист на гостите, и изстреля една истинска бомба полувисоко в десния ъгъл на вратата на Стоянов, която донесе гола на честта за „Миньор”. С попадението си ноевското момче, родено през 1994 година, което няма и пет официални мача за „Миньор”, спокойно може да претендира за гол на кръга. До края на мача футболистите на домакините се опитаха да вкарат и второ попадение, но така и не успяха. Това не попречи на публиката да ги аплодира въпреки загубата ,защото оцени по достойнство духът и желанието им за игра на фона на жестокия финансов недоимък, който тресе клуба.